Ефективна дієта при гастриті

Дієта є одним із основних елементів загального комплексу підходів, без яких лікування гастриту не буде ефективним. Навіть медикаментозне лікування при неправильному харчуванні не дасть значних результатів, і чергове загострення не змусить себе чекати. Тому правильне харчування при гастриті ця необхідна умова. Крім того, принципи правильного харчування в звичайному житті дозволяють нівелювати ризик захворювання в звичайному житті.

Дієта при гастриті визначається конкретним видом захворювання, діагностованим у пацієнта. Проте, є загальні заборони, яких слід дотримуватися як при підвищеній кислотності, так і при зниженій. Це, передусім, правильний спосіб життя, тобто повна відмова від алкоголю і паління. Також, це заборона на жирну, гостру їжу і усі блюда, що готуються шляхом жаріння. Конкретне живлення при гастриті встановлюють вже визначаючись на показники кислотності в шлунку.

Якщо у пацієнта виявлений гастрит з підвищеною кислотністю, то дієта при гастриті повинна включати продукти і блюда, які знижуватимуть вироблення шлункового соку і захищатимуть слизову оболонку. Одночасно з цим, необхідно виключити з раціону ті продукти, які навпроти, стимулюють підвищення кислотності. На підставі вказаних правил можна рекомендувати наступне живлення при гастриті з підвищеною кислотністю.

З раціону виключаються будь-які напої з газом, будь-які бобові, копчені сири, ковбаси і риба, кава, хліб з житнього борошна. Не варто застосовувати в їжу і продукти, які шкодять слизовій оболонці : жирні м’ясні блюда, редис, гриби у будь-якому вигляді. Щоб пом’якшити навантаження на слизову оболонку, дієта при гастриті рекомендує виключити або звести до мінімуму використання будь-яких приправ, а їжу вживати тільки теплу, уникаючи занадто холодної або занадто гарячіше.

Тепер перерахуємо продукти і блюда, дозволені до вживання, якщо у Вас гастрит з підвищеною кислотністю. Це ті продукти, які максимально швидко переробляються шлунком, не шкодять слизовій оболонці, або знижують кислотність.

У основні блюда рекомендується включати нежирну курятину і кролятину, або нежирні види риб. Усі вони повинні готуватися тільки відвареним способом, причому для полегшення травлення їх краще перекрутити на м’ясорубці до утворення пюре. В якості “гарніру” дієта при гастриті дозволяє споживати в їжу різні фруктові і овочеві пюре: з картоплі, з моркви, з буряка, з молодого горошку. Замість пюре можна вживати манну, вівсяну або рисову кашу. Раціон обов’язково повинен містити достатню кількість білку, оскільки саме він є матеріалом для відновлення клітин пошкодженою слизовою оболонкою.

Якщо ж у хворого діагностований гастрит зі зниженою кислотністю, то з раціону навпаки, виключаються продукти, які знижують кислотність, а замість них додаються продукти, які стимулюють роботу залоз : соки шипшини, смородини, картоплі.

Гастрит з підвищеною кислотністю накладає деякі обмеження на сам процес живлення. Ваш шлунок повинен виробляти більше шлункового соку. Тому їжа повинна апетитно виглядати і приносити Вам задоволення. Кожен шматочок треба ретельно розжовувати, і не лише тому, що пережована їжа легше перетравлюється, а і тому, що в процесі жування шлунок виробляє більше соку, чекаючи вступ їжі.

У будь-якому разі живлення при гастриті необхідно здійснювати невеликими порціями як мінімум 5 раз на добу. У решту часу хворому рекомендується спати і відпочивати. Спокій і правильне харчування забезпечать необхідну основу для ефективного лікування медикаментозними засобами.

 

Радимо прочитати наступні статті про захворювання та їх лікування зі схожою тематикою

Календар записів
Грудень 2014
П В С Ч П С Н
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031